Sıkça Sorulan Sorular

Gurlerkuyumculuk.com güvenilir mi?

Gürler Kuyumculuk firması 1988 yılında kurulmuş İstanbul Haznedar'da perakende kuyumculuk yapan bir firma iken, 2017 yılında internetten de Gurlerkuyumculuk.com sitesi üzerinden satışa başlamıştır. Gurlerkuyumculuk.com sitesiyle birlikte Trendyol üzerinden de satış yapmaktadır. Gurlerkuyumculuk.com sadece internetten satış yapan bir kuruluş olmayıp, İstanbul Haznedar'da fiziki kuyumcu mağazaları da bulunmaktadır. Altın takı gibi kıymetli bir malı internet üzerinden satarken müşteri memnuniyet oranı %99 üzerinde olup güvenirliği ve dürüstlüğüyle herkesin takdirini kazanmıştır. Gurlerkuyumculuk.com internetten satışa ilk başta sadece 22 ayar altın bilezik ve farklı altın bilezik modelleriyle başlamış olup, daha sonrasında tüm altın takı çeşitlerinin satışa sunulduğu bir site haline gelmiştir.

Gurlerkuyumculuk.com altın takı satışlarında"üretimden kaynaklı %+-5 gramaj farklılığı olabilir şeklinde ürün açıklamalarında yazılan ve müşterinin aleyhine olan durumun aksine hak geçmemesi için "üretimden kaynaklı gramaj eksikliklerinin bedelini ürünle birlikte müşteriye iade etme prensibini" kuyumculuk sektöründe öncülüğünü yapmıştır.

Gurlerkuyumculuk.com üzerinden alınan tüm ürünlerde gramaj bedelinin eksik olması durumunda aradaki fark iade edilmektedir.

 

Ürünleriniz gerçek altın mı?  

Gurlerkuyumculuk.com sitesinde altın ve pırlanta takılar satılmaktadır. İmitasyon, bijuteri, çelik, kaplama ve sahte ürün satışımız yoktur. Altın takılarımız gerçek altın olup belirtilen ayar ve gramdadır.10 yıldır aktif olarak internetten satış yapan firmamızla ilgili tek bir tane bu konuda şikâyet veya olumsuz bir bilgi bulunmamaktadır. Sitemizdeki altın kategorisindeki tüm ürünler altın olup, ayar farkı olabilmektedir. Aynı üründe fiyat farklılıkları ayarla ilgili olabilmektedir. Görseli aynı olan bir ürünün 8 ayar olması durumunda fiyatı 14 ayara göre daha ucuz olabilmektedir. Tüm ürünlerimiz faturalı ve sertifikalı gönderilmektedir. Ayrıca almış olduğunuz altın takıda ayar ve damga bilgisi bulunmaktadır.

 

Fiyatlarınız neden bu kadar ucuz?

Gurlerkuyumculuk.com un en birinci hedefi en iyi altın takıları en uygun fiyata insanlara ulaştırmaktır. Altın takı fiyatları son dönemde çok fazla yükselmekte ve buda alım gücünü düşürmektedir. Hafif bir altın takıyı bile asgari ücretle çalışan bir insan ortalama 10 günlük kazancıyla ancak alabilmektedir. Kuyumculuk sektörü takıda özellikle yüksek kar marjlarıyla çalışan bir sektördür. Buna ayrıca müşterinin bilgisizliği, satıcının fırsat kollaması, ürünlerin hepsinin farklı olması, gram, ayar ve işçilik gibi değişkenlerde fiyatları belirlemektedir. Bu durumdan dolayı bir kuyumcuda olan bir ürün diğer bir kuyumcuda %100 e varan farklı fiyatlarla satılabilmektedir.

Gurlerkuyumculuk.com olarak bizler işçilikle altın fiyatı arasında orantılı fiyat uygulanmaktadır.

İnternet üzerinden Tüm Türkiye ye hatta dünyanın özellik Avrupa merkezli olmak üzere pek çok ülkesine ürün göndermekteyiz. Bundan dolayı da fiyatlarımızın uygun olması temel fiyat politikamızdır. Bilezikci.com olarak tüm ürün gruplarında makul bir kar oranımız olup, ürün maliyet bedellerinin üzerine bu kar oranları koyularak satışa sunulmaktadır. Altın takıları direk üretici atölyelerden tedarik edilmekte veya tarafımızdan üretilmektedir. Bilezikci.com altın takılarda en uygun fiyat garantisi prensibiyle satış yapmaktadır.

"Para her zaman kazanılır, önemli olan insanı kazanmaktır”

 

Beğendiğim ürünün mağazalarınızdan görerek alabilir miyim?

Haznedar'da bulunan mağazamızdan ürünleri görüp, gurlerkuyumculuk.com sitemizdeki fiyatlardan satın alabilirsiniz.

 

Pazar yerlerinde fiyatlar neden farklı?

N11, Hepsi burada, Gitti gidiyor, Trendyol ve Çiçek sepeti gibi pazar yerleri bizlerden sattığı bedel üzerinden komisyon kesintileri yapmaktadır. Bu kesintilerden dolayı farklı platformlarda ürün fiyatlarında farklılıklar olabilmektedir. Gurlerkuyumculuk.com sitesinde fiyatların üzerine Pazar yerlerinin komisyon oranları eklenerek ürünler bu platformlarda satışa sunulmaktadır.

 

Satın aldığım ürün yerine başka bir ürün gelir mi?

Sitemizden aldığınız ürünlerin görselleri bire bir size gelecek ürünlerin fotoğraflarıdır. Gurlerkuyumculuk.com müşterinin doğru bilgilendirilmesi ve yanılmaları en aza indirmek amacıyla ürün çekimlerini kendi stüdyolarında yapmakta, her ürüne birden fazla fotoğraf koymaktadır. Ürünün stokunun bitmiş olması veya yeniden üretilmesiyle alakalı problem durumlarında müşteri hizmetleri sizlerle iletişime geçerek sizlere satın aldığınız ürüne yakın modellerin bilgisini vererek, istemeniz halinde farklı ürün göndermektedir. Kabul etmemeniz durumunda siparişiniz iptal edilerek ödemeniz sizlere iade edilmektedir.

 

 İndirim oranları gerçek indirimler midir?

İndirimler emsal takıların piyasadaki fiyatlarına göre yapılan indirimleri göstermektedir. İndirim oranlarımız %10 ile 50 arasında değişmektedir. Altın takılarda işçilik olduğu için ve bu işçilik izafi ve değişken olduğu için çok farklı fiyatlandırmalar olabilmektedir. Sitemizde gerçek indirimler sunulmaktadır.

 

 Ürünleri Kapıda Görerek Teslim Alabilir miyim?

Kargo firmaları altın teslimatlarında kapıda paketi açtırarak teslimat hizmeti vermemektedirler. İstanbul içi kuryeyle teslimatlar da ürünü görerek alabilmektesiniz.

 

Kargoda siparişimin başına bir şey gelirse?

Kargolar sizlere teslim edilene kadar firmamızın sorumluluğundadır. Kargonun kaybolması vb. durumlarda ürünün yenisi sizlere ücretsiz olarak yollanmaktadır. Alıcı ve alıcının gösterdiği adreste kargo tesliminde alınan paketin açılmış, yırtık ve hasar görmemiş olması önemlidir.

 

 Altın takılar iade edilebiliyor mu?

Tüketici yasasının altını düzenleyen istisna maddesinde altın ve türevlerinin iade hakkı satıcıya tanınmıştır. Altın satıcısı iade almama hakkına sahiptir. Altın takıların ürettirilmesi, ürünlerin hazırlanması, güvenli bir şekilde sizlere ulaştırılması ciddi bir emek sonucu olmaktadır. 

Müşterimiz haklı olarak gerçekten bazen ürünü beğenmeyebilmekte veya görselde durduğu gibi yakışmamakta olması durumunda koşulsuz olarak tüm ürünlerimizi değiştirme ve iadesi konusunda sınırsız destek vermekteyiz.

Firmamız tarafından 22 ayar altın takılar, ürün üzerindeki kullanım barkodu çıkarılmış ürünler, kişiye özel veya kişiselleştirilmiş ürünler iade alınmamaktadır.


Aldığım altın takının ölçüleri olmazsa?

Satın almış olduğunuz altın takının boyunun olmaması durumunda müşteri hizmetleriyle irtibata geçerek ürünün boy revizesini isteyebilir veya ürünü değişim talebinde bulunabilirsiniz.