İade ve Değişim Prosedürü

    İNTERNET SATIŞLARI  İADE ve DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ;
 
 
    Online sitemiz üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemlerinde müşterilerimiz mesafeli satış sözleşmesi gereği 14 gün içerisinde cayma hakkına sahiptir.
 
     •  Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen ürünler (müşterimizin isteğine göre ebat ölçüsü değiştirilen, üzerine özel yazılar yazılmış ürünler) iade alınmamaktadır.
 
    •  İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade     alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.
 
    •  İade ve değişim işlemleri için sipariş numaranız ve iade/değişim talebinizin nedeniyle birlikte gurlerkuyumculuk@gmail.com'a e-posta göndermeniz gerekmektedir.     Uzmanlarımız gerekli incelemelerin ardından konuyla ilgili sizi bilgilendireceklerdir.
 
    •  İade ve değişim koşullarının sağlanması durumunda yapılacak işlemler ancak internet mağazamız tarafından gerçekleştirilmektedir. 
 
    •  İade edilmesi istenen  ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte  gönderilmesi gerekmektedir.
 
    •  İade edilmek istenen ürün  "Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan Madde 3'deki "Cayma Hakkı" ve  "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır.
 
 
 
 
    MAĞAZALARIMIZDA İADE ve DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ;
 
    Mağazalarımızda 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olduğunuz ürünü; fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit     edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı  bir ürün ile değiştirebilirsiniz.
 
 
    •  Değişim yapılacak ürünün kullanılmamış olduğu ürün uzmanlarımız tarafından kontrol edilmelidir.
 
    •  Sarrafiye, tel bilezik ürün gruplarında değişim yapılmamaktadır.
 
    •  Değişim yapılacak olan ürünün bedeli değiştirilmesi talep edilen ürün bedelinin altında olmamalıdır.
 
    •  Ürününüz pırlanta ise pırlanta ürün grubu ile altın ise altın ürün grubu ile değiştirebilirsiniz.
 
    •  Ürün değişim işlemlerinde satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte (ürün sertifikası, fatura, ürün ambalajı) mağazalarımıza başvurmanız gerekmektedir.
 
    •  Ürünün hediye olması durumunda değişim işlemini hediye kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
    Üründe herhangi bir ayıp olmamasına rağmen üründen cayıldığında belirtilen süre içinde değişim yapılabilir fakat para iadesi yapılamamaktadır.
 
 
 
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI 27 KASIM 2014 TARİHLİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMELER YÖNETMENLİĞİ
 
 
    Cayma hakkı
 

    MADDE 3  
 
    (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
 
    (2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen     üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
 
    (3) Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
 
    a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 
    b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 
    c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır
 
    (4) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.
 
    (5) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.
 
 
 
    Cayma hakkının istisnaları
 
 
    (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
 
    a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 
    b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 
    c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 
    ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin     sözleşmeler.
 
    d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 
    e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf     malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 
    f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 
    g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş     zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 
    ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 
    h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 
 
 
    İade ve iptal işlemleriniz için 0 539 139 80 40 telefon numarasını aramanız veya gurlerkuyumculuk@gmail.com mail adresine mail göndermeniz gerekmektedir.